Interiérová svítidla

Lustry

Lustry jsou centrálním typem osvětlení. Umísťují se doprostřed stropu. Dokáží velmi dobře osvítit velkou plochu. Lustry je vhodné umístit jak do obývacího pokoje, tak i do ložnice.

Crystal Chandelier In Dinning RoomLustry můžeme dále rozdělovat podle typů na klasické, moderní, křišťálové, ratanové, dětské, kuchyňské, vitrážní a venkovní lustry. Jak vidíte lustrů je celá řada.

Jedná se o typ stropního osvětlení, které je vhodné umístit do místností s nižším stropem. Většinou bývají zavěšeny pomocí řetězů či na lankách. Důležité je vybrat vhodný typ upevnění, aby se nemohlo stát, že se lustr uvolní a může tak dojít k vážným úrazům. Aby lustr mohl více vyniknout, můžete ho umístit přímo nad konferenční či jídelní stůl. Lustry je možné doplnit bodovými či nástěnnými svítidly, protože zejména osvětlení obývacího pokoje pouze jedním centrálním osvětlením není dostatečné.

Luxury Glass Chandelier isolated - clipping path includedLustry užívají místo zastaralých klasických žárovek spíše moderní úsporné žárovky či halogenové bodové světla.

Mezi nejoblíbenější lustry patří zejména ty z křišťálu. Křišťál je vhodným materiálem. Krásně a čistě svítí a tím dotváří luxusní vzhled celý místnosti. Moderním typem osvětlení jsou lustry vyráběné z kovu. Díky lidské představivosti a nápaditosti vzniká celá řada unikátních výtvorů, které zdobí nejeden pokoj.

O webu

Zvažujete-li nákup nového osvětlení a nevíte si rady, podívejte se na naše webové stránky věnované osvětlení. Dozvíte se zde o tom, jaké typy osvětlení existují, jaký je rozdíl mezi centrálním a doplňkovým světlem, které osvětlení je nejlepší použít k osvětlení zahrady, kuchyně či koupelny. Na našich stránkách nezapomínáme ani na ty nejmenší. Doufáme, že vám naše informace pomohou při výběru toho pravého osvětlení.