Interiérová svítidla

Zářivky

Fluorescent Lamps LightedZářivky jsou dalším typem interního osvětlení. Zářivky se na českém trhu jsou již přes dvacet let a za tu dobu si získali přízeň velké skupiny obyvatel. Postupem času se zářivková světla neustále inovovala.

Jedná se o nízkotlakou rtuťovou výbojku. Ta se používá jako zdroj světla. Jedná se o zařízení, které je tvořeno zářivkovou skleněnou trubicí. Trubice obsahuje žhavé elektrody. Je naplněna rtuťovými parami a také argonem.

Zářivky jsou úspornou alternativou klasické žárovky. Klasická žárovka je tvořena Wolframovým vláknem. Díky tomu tato žárovka vyzařuje více tepla, jak světla. Kvůli tomu je nahrazována úspornými zářivkami.

Fluorescent TubesZářivky se umísťují na strop místnosti a slouží jako centrální osvětlení. Zářivky ale mají také nevýhody. Často je zářivkám vyčítáno, že trvá dlouho, než ze žárovka uvnitř rozsvítí a při rozsvěcování klikají. Nedostatkem je také to, že vyzařují studené světlo. Tyto nedostatky se odstraňují pomocí nových zářivkových zdrojů.

Zářivková světla jsou k dostání v různých velikostech a také v různých barevných provedeních. Je možné je rozdělit na prachotěsná, vestavěná, stropní a technická.

O webu

Zvažujete-li nákup nového osvětlení a nevíte si rady, podívejte se na naše webové stránky věnované osvětlení. Dozvíte se zde o tom, jaké typy osvětlení existují, jaký je rozdíl mezi centrálním a doplňkovým světlem, které osvětlení je nejlepší použít k osvětlení zahrady, kuchyně či koupelny. Na našich stránkách nezapomínáme ani na ty nejmenší. Doufáme, že vám naše informace pomohou při výběru toho pravého osvětlení.