Kuchyňská a koupelnová svítidla

Kuchyňská a koupelnová svítidla

Kuchyňská svítidla

Open plan kitchen with dining area in modern houseKuchyně patří k nejvíce využívaným pokojům v bytě. Nejen, že se zde připravuje a jí jídlo, ale dělají se zde i další domácí práce. Proto je nutné, aby tento pokoj byl velmi dobře osvětlen. Osvětluje se nejen samotná místnost, ale především pracovní plocha. Proto rozlišujeme následující typy osvětlení kuchyně.

  1. Centrální osvětlení kuchyně
  2. Bodová světla
  3. Vestavěné osvětlení

Moderním trendem již není centrální osvětlení a k tomu nějaká žárovka, ale několik jednotlivých světel je umístěno v kuchyni tak, aby byl pracovní prostor dokonale osvícen a zároveň, aby bránil oslnění. Tato lokální svítidla se umisťují do digestoří či pod kuchyňskou linku. Mezi nejdoporučenější osvětlení do kuchyně patří zářivky.

Kuchyňské osvětlení není dobré podceňovat. Designeři vyrábí neustále nové a nové typy osvětlení. Při výběru toto správného osvětlení musíme dbát také na to, aby se mám osvětlení hodilo do stylu kuchyně.


Koupelnová svítidla

Bathroom Interior In The Luxury Hotel, Tenerife Island, SpainOsvětlujete-li koupelnu, máte na výběr z několika možností. Jednou z nich je centrální osvětlení. Další jsou pak bodové osvětlení, osvětlení zrcadel, van či sprchových koutů. Všechna tato svítidla určená k osvětlování koupelny musí splňovat jednu podmínku. A tou je odolnost proti vodě a vlhkosti. Kromě této podstatné vlastnosti musí být také kvalitní a musí se svým stylem hodit do vaší koupelny.

Koupelnová stropní svítidla jsou nejčastěji vybíraným typem osvětlení. Jedná se o centrální zdroj osvětlení koupelny. Pro osvícení menších prostor, jako je zrcadlo se používají nástěnná bodová světla.

Při výběru a umisťování koupelnového osvětlení bychom měli brát v úvahu:

  • kvalitu světla, aby světlo nezkreslovalo barvy
  • nad umyvadlem volte raději světla s větší intenzitou
  • v každé koupelně by mělo být centrální osvětlení usazené uprostřed místnosti a několik bodových světel
  • hodnotu IP, čím je IP vyšší, tím více splňuje požadavky na umístění v koupelně

O webu

Zvažujete-li nákup nového osvětlení a nevíte si rady, podívejte se na naše webové stránky věnované osvětlení. Dozvíte se zde o tom, jaké typy osvětlení existují, jaký je rozdíl mezi centrálním a doplňkovým světlem, které osvětlení je nejlepší použít k osvětlení zahrady, kuchyně či koupelny. Na našich stránkách nezapomínáme ani na ty nejmenší. Doufáme, že vám naše informace pomohou při výběru toho pravého osvětlení.