Lampy

Lávové lampy

Blue Lava lampLávové lampy se sice řadí mezi druhy lamp, ale více než osvětlování, dekorativní a relaxační účinek. Lávové lampy mají dvě provedení. Jedná se o lampy s glitry nebo o lampy lávové.

Lávové lampy, jiným názvem magma lampy, jsou svítidla, které mají v nádobě zbarvenou vodu s voskem. Podstavce bývají vyrobeny z dřeva, plastu nebo hliníku.

isolated orange Lava lampA jak přesně lávové lampy fungují? Žárovka v lampě zahřívá speciální typ vosku, který následně stoupá vzhůru. Vosk se uvolňuje v různě velkých kusech, které do sebe naráží, rozdělují nebo slučují. Jakmile se dostane vosk do horní části lampy, tak se ochladí a pomalu začne klesat zpátky dolů. Rozdíl teploty mezi horní a spodní částí lampy je jen několik stupňů. Tento cyklus se opakuje neustále dokola. Pomocí regulátoru je možné nastavovat intenzitu světla.

S lávovou lampou je lepší manipulovat, když je lampa vypnutá. V opačném případě hrozí, že dojde k nalepení voskových bublin na stěny lampy.

O webu

Zvažujete-li nákup nového osvětlení a nevíte si rady, podívejte se na naše webové stránky věnované osvětlení. Dozvíte se zde o tom, jaké typy osvětlení existují, jaký je rozdíl mezi centrálním a doplňkovým světlem, které osvětlení je nejlepší použít k osvětlení zahrady, kuchyně či koupelny. Na našich stránkách nezapomínáme ani na ty nejmenší. Doufáme, že vám naše informace pomohou při výběru toho pravého osvětlení.