Lampy

Stolní lampy

LampStolní lampy patří mezi doplňková světla. Tyto stolní lampy osvětlují pouze malý prostor. Je vhodné je používat například při studování, čtení knížek či jiné činnosti, kdy nepotřebujete využívat hlavní zdroj světla.

Stolní lampy jsou vyráběny v různých, často velmi nápaditých tvarech a různých barevných provedeních. Lampy i lampičky jsou vyráběny z různých materiálů. Stolní lampy, jak již název napovídá, jsou umístěny na okrajích pracovních stolů. Mezi stolní lampy můžeme také zařadit lampičky umístěné na nočních stolcích.

Silver desk lamp or arm lamp in front of a white wall with incanTyto lampy není nutné nijak dalece představovat. Každá domácnost nebo každá kancelář určitě stolní lampičky má. Správné osvícení chrání vaše oči. V případě, že pracujete či studujete v přítmí, nijak neotálejte a zakupte si stolní lampu. Myslete především na vaše zdraví! Chcete-li však pracovat dlouho do noci, pak je lepší rozsvítit si větší světlo, například lustr. Stolní lampa má sloužit k osvětlení za šera, ne však v úplné tmě.

Lampy mají velmi snadnou instalaci. Neexistuje snad nic lehčího, než zapojit lampičku do zásuvky. Osvětlení se umísťují na roh stolů, vedle pohovky či skříně. A to z toho důvodu, aby se nenarušil charakter místnosti. Velmi praktické je obohatit lampičky reostatem či regulátorem intenzity světla. Díky němu je možné si libovolně stanovovat intenzitu světla.

O webu

Zvažujete-li nákup nového osvětlení a nevíte si rady, podívejte se na naše webové stránky věnované osvětlení. Dozvíte se zde o tom, jaké typy osvětlení existují, jaký je rozdíl mezi centrálním a doplňkovým světlem, které osvětlení je nejlepší použít k osvětlení zahrady, kuchyně či koupelny. Na našich stránkách nezapomínáme ani na ty nejmenší. Doufáme, že vám naše informace pomohou při výběru toho pravého osvětlení.