Venkovní osvětlení

Zahradní osvětlení

Jedním z hlavních typů venkovního osvětlení jsou osvětlení zahrady. Toto osvětlení nemá však jen praktickou stránku, ale také stránku estetickou. Není snad nic hezčího, než se v noci dívat na naši krásnou, upravenou a výborně osvětlenou zahradu.

Pool and garden by nightVůbec není důležité, zda je vaše zahrada malá či velká, osvětlení je určeno pro všechny typy zahrad. Zajistí vám bezpečný průchod celou vaší zahradou, na všech cestách i po schodech. Máme-li na zahradě altán, terasu či jezírka i na ně je nutno pamatovat. Díky správnému osvětlení bude vaše zahrada vypadat jako opravdový ráj.

Abychom mohli vůbec tyto osvětlení zapojit, je důležité mít elektroinstalaci a s tím související vývody na světlo. Důležité vlastnosti, které musí zahradní lampy splňovat jsou následující. Odolnost proti vodě. Tím myslíme také páru, déšť, sníh, mlhu nebo ranní rosu. Zahradní osvětlení by mělo být odolné vůči špatnému a nepříznivému počasí.

Lanterns In A GardenKdyž mluvíme o zahradním osvětlení, nemáme na mysli pouze zahradní lampy, ale veškeré venkovní osvětlení. Máme namysli například sloupcová, nástěnná či bodová svítidla.

Při instalaci zahradního osvětlení bychom měli mít na paměti několik málo postřehů. Jedná se například o konstrukci světla. Ty by měly být sestaveny tak, aby se daly následně snadno očistit od hmyzu a nečistot. Tato světla by měla být umístěna tak, abychom se nemuseli dívat přímo do jeho zdroje. V případě, že si nechceme znepřátelit sousedy, je dobré je rozmístit tak, aby je případné silné světlo nijak neobtěžovalo. Chceme-li osvětlit terasu či verandu, je vhodné využívat spíše tlumených a mírných světel.

O webu

Zvažujete-li nákup nového osvětlení a nevíte si rady, podívejte se na naše webové stránky věnované osvětlení. Dozvíte se zde o tom, jaké typy osvětlení existují, jaký je rozdíl mezi centrálním a doplňkovým světlem, které osvětlení je nejlepší použít k osvětlení zahrady, kuchyně či koupelny. Na našich stránkách nezapomínáme ani na ty nejmenší. Doufáme, že vám naše informace pomohou při výběru toho pravého osvětlení.